еМагазин
Image default
Локално

Косовар неовластено ја снимал Касарната во Тетово

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Ј.Л.(74) од Р.Косово, за сторено кривично дело „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени средства“, информира МВР.

На 9 мај во Тетово пред објектот на Касарната во Тетово, пријавениот од возило со неговиот мобилен телефон неовластено фотографирал и направил кратко видео од просторот на воениот објект.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Им се заканувал на вработените во „пасошко“ кај МРТВ

Никола Осило

Вработен на патарина физички бил нападнат од лице кое не сакало да плати

Редакција

МВР кривично го гони екс-градоначалникот на Македонски брод и уште шест лица за „присвојување“ извор на вода

Никола Осило