еМагазин
Image default
Локално

Кратовчанка завршила со изгореници при обид да угаси пожар

На 21.08.2019 во 14.20 часот во Полициската станица Кратово, Л.П.(66) од Кратово пријавил дека истиот ден околу 14.00 часот на место викано „Лискавица“ во помошната просторија од викендица, сопственост на Л.К.(59) од Кратово, настанал пожар, кој потоа се проширил на отворен простор, информира МВР.

При гасење на пожарот Л.К. се здобила со изгореници на двете раце и на лицето, по што во Здравствениот дом Кратово и била укажана лекарска помош.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Кратово пожарот бил изгаснат. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кратово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Здружение „Стар Лагадин“: Очекуваме рушење на хотелскиот комплекс

Редакција

Мајка и ќерка нападнати во Старата скопска чаришја

Редакција

Ограбиле поштар и го опожариле возилото со кое побегнале

Никола Осило