еМагазин
Image default
Локално

Кратовчанец починал на работа

На 12.11.2018 година околу 12.00 часот било пријавено дека во Кратово на улица „Св. Ѓорѓи Кратовски“, Л.Д. (57) од Кратово вработен во фирма во Кратово додека извршувал работни задачи во цистерна, паднал и починал,информира МВР.

По наредба на Јавен обвинител од ОЈО Куманово телото е предадено за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полицијата зачестено открива мешавина од парацетамол и кофеин кај дилерите

Никола Осило

Детали за пожарот во кој изгоре ресторанот „Мечка“ во Дебар Маало: Две лица под истрага

Редакција

Полицајци на лице место фатиле крадци на камион

Никола Осило