еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за дивоградба на директор од Делечво

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против М.Т.(40) од с. Тработивиште и правно лице со седиште во село Тработивиште поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“.

Во Делчево, на земјиште во сопственост на РСМ, пријавениот, во својство на управител на пријавеното правно лице, без одобрение за градење од надлежен орган на општина Делчево, извршил надградба на постоечки објект, со што постапил спротивно на одредбите од Законот за градење.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еден повреден во „расправа“ со нож во Прилеп

Никола Осило

На скопјанец „му пукнал филмот“: Му го запалил џипот „БМВ Х-6“ на газдата поради неисплатени плати

Никола Осило

Надзорник во штипскиот затвор барал 150 евра за внесување мобилен телефон

Никола Осило