еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за градење на диво во Маврово

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против З.С.(60) од село Жировница, Маврово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неизвршување на судска одлука“ и ,,бесправно градење“, информира МВР.

Во текот на 2018 во село Жировница, пријавениот како инвеститор, без издадено одобрение за градба од надлежен орган, изградил куќа. После тоа, иако со решение од Основен суд Гоистивар му била изречена привремена мерка и забрана за продолжување на градежни дејствија, тој не се придржувал кон одлуката и не постапил во согласност со решението.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Директорка на студентски дом во Битола „работела“ и како секретар

Никола Осило

Кратка раправија во прилепска продавница завршила со ќотек

Никола Осило

Голем интерес за акцијата за бесплатен приклучок на Снабдување со топлина Балкан Енеџи

Редакција