еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за кавадарчанец кој заедно со девојката дилале хероин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Ѓ.И.(33) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и против С.Т.(22) од с.Кнежје, светиниколско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“ и „спречување на докажување“, информира МВР.

На 28.05.2018 на ул.„Козара“ во Кавадарци полициски службеници извршиле претрес во домот на првопријавениот, во кој престојувала и второпријавената, при што пронашле и одзеле хероин, метадон и дигитална вага со остатоци од хероин.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нападнале полицајци во Скопје и побегнале

Никола Осило

За една недела ограбил три продавници во Тетово

Никола Осило

Жена нападнала малолетно девојче пред очите на мајката поради часови за балет

Никола Осило