еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за малолетник од Гевгелија кој продавал марихуана

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 17-годишен малолетник од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, информира МВР.

На 19.04.2019 во Полициската станица Гевгелија, на Р.Ф. од Гевгелија, малолетникот му продал марихуaна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полицајци фатиле на дело крадци кои „оперирале“ во бутик во Тетово

Никола Осило

Жена повредена кога во неа удри автобус кај Железничка станица

Редакција

Воз удрил во барикади со камења поставени на пругата Скопје-Кичево

Никола Осило