еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за петорица кои тепале возач на автобус

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Ф.(26), А.Ѓ.(24), С.Ф.(52), А.Ѓ.(31), С.Ф.(35) и Г.К.(25), сите од село Зелениково, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР.

На 31.03.2018 година во село Зелениково, во автобус кој сообраќал на релација Скопје – село Зелениково, пријавените физички го нападнале возачот на автобусот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен таткото на активистката Моника Ристеска поради физички напад врз неа и мајка и

Редакција

Потребна е постојана едукација и надградба за достигнување висок квалитет во млекопроизводството

Редакција

Се самозадоволувал пред штитеничка на установа за згрижување деца

Никола Осило