еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за прилепчанец кој продавал штетни лекови

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Н.Е.(33) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет на штетни средства за лекување“, информира МВР.

На 06.08.2019 на автобуската станица во Прилеп полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле трамадол.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пукотници во Чаир: Еден повреден при вооружен грабеж на НЛБ Банка

Никола Осило

Кривична пријава против дилер на хероин од Штип: Го издал муштерија

Никола Осило

Исчезна 12-годишен штитеник од „Ранка Милановиќ“

Никола Осило