еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за стружанец осомничен за силување малолетничка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.А.(24) од струшкото село Подгорци поради постоење основи на сомнение за обид да изврши обљуба врз малолетна девојка на 23.08.2019 во неговиот дом, информира МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хаос во кафана во Демир Капија: Гостите ги гаѓал со шишиња

Никола Осило

Нова кривична пријава за поранешниот градоначалник на Василево

Никола Осило

Му ја запалила шталата на соседот

Никола Осило