еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за тетовец кој силувал 15-годишна малолетничка

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(22) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информира МВР.

Немилиот настан се случил на 11.07.2019 во дом на ул.„Илинденска“ во Тетово. Пријавениот извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Опожарено „БМВ“ во Скопје, покрај него настрада и „Фиат Пунто“

Никола Осило

Му го украле „Фолксваген Шаранот“ на Бит Пазар

Никола Осило

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“

Редакција