еМагазин
Image default
Локално

Кривични пријави за родители од Куманово: Ги запуштиле децата и ги терале да питачат

СВР Куманово поднесе кривични пријави против С.Е.(32) и против С.С.(43) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „Запуштање и малтретирање на дете”, информира МВР.

Пријавените како родители ја запоставиле својата должност за грижа и воспитување на нивните малолетни деца овозможувајќи им да се оддалечуваат од дома и да питачат на повеќе локации во Куманово и Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пукање и масовна тепачка во Кичево

Никола Осило

Поранешна директорка на „Охридски комуналец“ си доделувала плата иако била разрешена

Редакција

Келнер нападнат на работа поради расправија во сообраќај

Никола Осило