еМагазин
Image default
Локално

Кривични пријави за седум лица кои направиле хаос на пазарот во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Г.В.(48), К.Р.(21), А.Р.(27), В.Р.(36), И.Р.(41), К.Р.(18) и А.Р.(39), сите од село Баница, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР.

На 02.11.2019 година на пазар во Струмица пријавените учествувале во физичка пресметка на членови од две семејства, при што со повреди се здобиле лицата Г.В., К.Р. и В.Р.

Тие и претходно, на 31.10.2019, во атар на село Раборци, учествувале во физичка пресметка помеѓу двете страни.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жена од Кочани со возило излета од автопатот Скопје-Штип, сопатничката тешко повредена

Никола Осило

(Видео) Бочварски објави видео од граѓанин како краде бекатон плочки од кружен тек во Штип

Редакција

Четворица со безбол палки нападнале момче и девојка во Скопје

Никола Осило