еМагазин
Image default
Македонија

Крвичниот совет одлучува по жалбата за притворот на Мијалков

Кривичниот совет на Основниот суд 1 денеска одлучува по жалбата за притвор на обвинетиот Сашо Мијалков, за предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство.

Во неделата судијата Весна Димишкова му одреди 30 дневен притвор за „Империја“, а му го укина за предметот „Таргет-Тврдина“. Екс директорот на УБК, Мијалков е во притвор од 20 ноември.

За „Империја“ триесетдневен притвор добија и Орце Камчев, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска, Цветан Панделевски и Тодор Мирчевски.

МИА/Фото: a1on.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мијалков во притвор за „Империја“: Судот му го укина притворот за „Таргет-Тврдина“

Пратеничката Нола Исмајлоска Старова: Не бев присутна кога го апсеа Сашо Мијалков

И Мијалков, како Камчев сместен во „хашка соба“ во затворот во Шутка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даночен инспектор во УЈП обвинет за примање поткуп: „Ќарил“ 5.000 евра

Редакција

Почна правната разврска за собраниските случувања на 27 април: Предизвик и искушенија за судството и 33. обвинети

Никола Осило

На судењето за „Трезор“ исклучена јавноста, сведочи вработена во УБК

Редакција