еМагазин
Image default
Локално

Кумановчанец доби кривична пријава за дистрибуција на детска порнографија

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(17) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“, информира МВР.

Пријавениот, по прекината љубовна врска со 15 – годишна малолетничка, креирал лажен профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ и објавувал фотографии со компромитирачка содржина од малолетничката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спасовски за „играта со ножеви“ во Марино: Извршителите ќе одговараат

Никола Осило

Скопјанка тешко повредена по удар од автобус на ЈСП

Никола Осило

Русин баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

Никола Осило