еМагазин
Image default
Локално

Кумановчанка пронајдена со рана од нож

На 24.09.2019 во СВР Куманово, од болницата во Куманово било пријавено дека кај нив со повреда од остар предмет била донесена С.З.(42) од Куманово, информира МВР.

По преземени мерки било констатирано дека нејзиниот вонбрачен сопруг Е.С. ја пронашол во неговиот дом на ул.„Боро Прцан“ во Куманово. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали за пожарот кој избувна во автобус на ЈСП на линија 5

Редакција

Полицајци приведоа четворица дрвокрадци во гостиварско

Никола Осило

Маж и жена пронајдени починати во стан во Битола

Редакција