еМагазин
Image default
Локално

Кумановец ја претепал партнерката со која живеел во вонбрачна заедница

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Г.К.(48) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“, информира МВР.

На 03.08.2019 година околу 21,00 часот во Куманово на улицата „436“, во куќата на пријавениот, истиот под дејство на алкохол, физички ја нападнал С.М.(40) од село Пчиња, со која живеел во вонбрачна заедница, при што и нанел тешка телесна повреда.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нападната 17-годишна штитеничка на домот во Тафталиџе

Никола Осило

Приведен прилепчанец кој алкохолизиран ги вознемирувал граѓаните

Никола Осило

Нападнал полицаец сред ракометен натпревар во салата „Јане Сандански“

Никола Осило