еМагазин
Image default
Локално

Кумановец од граничниот премин Табановце директно во затвор

На 01.05.2019 година во 16.15 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека лицето Х.И.(28) од Куманово се барал за издржување казна затвор, информира МВР.

Х.И. бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за „Андон Ќосето“: Преку Фејсбук му се заканувал на премиерот Зоран Заев

Никола Осило

Змија се пикнала во креветот на кавадарчанка и ја каснала пред спиење

Редакција

Со закана со пиштол ограбиле бензиска пумпа во Скопје

Никола Осило