еМагазин
Image default
Локално

Кумановец повреден откако избувнал пожар во семејниот стан

На 11.04.2019 во 22.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во стан сопственост на Р.А. на улица „Карадачки одреди“ во Куманово настанал пожар, информира МВР.

Од пожарот со повреди се здобило лицето Ф.А.(58), на кое му била укажана помош во болницата во Куманово. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица, а увид извршила екипа од СВР Куманово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Холанѓанец пронајден мртов во Трпејца

Редакција

(Видео) Попови од возило ги прскаа улиците на Велес со света вода „против“ корона вирусот

Редакција

Филм на бродот „Галеб“ на вториот ден од Филмскиот фестивал на плажа во Охрид

Редакција