еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за лекови за набавка на возила вреден 48.000 евра

Агенцијата за лекови и медицински средства по распишаниот тендер за набавка на моторни возила склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Делукс-ауто“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.999.958 денари или околу 48.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на Апелацискиот суд Скопје за набавка на автомобил вреден 32.500 евра

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на 13 возила „тежок“ 325.000 евра

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на три лимузини вреден 70.000 евра

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за стоковни резерви за набавка на лимузина вредна 30.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува трката: Распишан огласот за субвенции за ПВЦ и алуминиумски прозорци

Никола Осило

(Галерија) Запознајте го Бојан Ковски, еден од ретките во земјава кој слика на човечко тело

Редакција

Зошто Кипар се заканува со вето за старт на преговорите на Македонија и Албанија со ЕУ?

Редакција