еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Куновска до Заев: Ти не можеш себе во Европа да се однесеш, а не па нас

Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска на својот „Фејсбук профил“ упати остра критика до премиерот Зоран Заев.

„Дечко, ај не шири демагогии туку прво престани да пушиш во работни простории. Еден закон за пушење не почитувате, камо ли друго. По тебе и сите останати. Се крстат европјаните кога ве гледаат. Тоа ли се европски вредности и европски навики?

Ти не можеш себе во Европа да се однесеш, а не па нас“, напиша Куновска.

Фото:Фејсбук/Софија Куновска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Стаменковска Стојковски поднесе оставка, ќе биде дополнителен заменик министер

Редакција

Хан за МИА: Без решение за името, вратата за ЕУ ќе се затвори за децении

Редакција

Антикорупциска отвори предмет за дивоградбата на Матка, оти сите институции се прогласија за ненадлежни

Никола Осило