еМагазин
Image default
Македонија

Куновска: Допрва ќе се расветлува кој е моќникот што ја девастира ВМРО-ДПМНЕ

Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук-профил се осврна на моменталната состојба во ВМРО-ДПМНЕ, каде од ден на ден се зголемуваат бројот на оставки на партиските функционери.

„Треба да поседуваш моќ да успееш вака да ја девастираш ВМРО-ДПМНЕ. Кое име има таа моќ е прашање кое допрва ќе се расветлува“, напиша Куновска.

Фото: Фејсбук/Софија Куновска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АВМУ: Прекршочни пријави за 1ТВ и ТВ Сонце за недозволено референдумско рекламирање

Редакција

Дескоска: Грчкото министерство за правда сѐ уште без одговор на барањата за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Редакција

Ќе има ли двотретинско мнозинство: Уставните измени во рацете на Беса

Никола Осило