еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Куновска ги „подбра“ Шеќеринска и Заев: Кусо паметење за ставовите за амнестијата

Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ и актерка Софија Куновска на својот фејсбук-профил објави исечоци од новинарски текстови поврзани со ставовите на премиерот Зоран Заев и вицепремиерката Радмила Шекеринска околу амнестијата.


Од нив, може да се види дека пред неполни два месеци двајцата високи функционери во Владата демонстрирале решителност дека не може да стане збор за амнестија за настаните на 27 април.

Сепак, денес приказната е сосема поинаква и во Собранието со поддршка од власта веќе влезе во процедура законот за амнестија.

Фото: Фејсбук/Софија Куновска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Постигната согласност: За кои лица ќе има, а за кои нема да има амнестија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Браво за храброста на инспекторов!: Твитерџиите со подршка за Илиевски кој обелодени дека владини функционери незаконски напредувале во академската кариера

Редакција

Јасмина Цветаноска избрана за генерална директорка на „Лотарија на Македонија“

Никола Осило

Груевски на унгарски јазик се збогува од Собранието

Редакција