еМагазин
Image default
Македонија

Куновска: МКЦ навистина солидно функционира благодарение на Арсов, Бени би можел да го најде своето место во некоја институција

„Бени би можел секако да го најде своето место во некоја институција. Но, МКЦ навистина солидно функционира благодарение на Русе Арсов“, напиша на својот Фејсбук профил актерката и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска.

Нејзиниот статус следува откако над 200 уметници и културни работници испратија отворено писмо до премиерот Зоран Заев, во кое бараат Арсов да остане директор на Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје.

Според најавите на негово место треба да дојде пејачот Бени Шаќири.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Не го чепкајте МКЦ“: Твитер реакции за најавата Бени Шаќири да биде нов директор на МКЦ

Отворено писмо на културните работници до премиерот Заев: МКЦ да биде одминат од вашата „метла”

Фото: Куновска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали од обвинението за упадот во Собранието: Човек од ДУИ го брифирал Груевски?

Редакција

(ВИДЕО) И сопругата и синот се вклучија во кампањата на Пендаровски

Редакција

Можно ли е Законот за амнестија да падне на Уставен суд?

Никола Осило