еМагазин
Image default
Македонија

Куновска: Шеќеринска е политичка хиена, профитира на жртвата на Павле Богоевски

„Каква политичка хиена !? Ако може она да испрофитира малку од свежо положената политичка жртва од страна на пратеникот Богоевски“, напиша на својот Фејсбук профил актерката и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска.

Нејзиниот статус го објави со линк до текст во кој се пренесува ставот на министерката за одбрана Радмила Шеќеринска околу оставката на Павле Богоевски, а во кој таа ја поздравува неговата одлука и ангажманот и страста во уривањето на претходниот режим.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Куновска го „подбра“ Заев: Општинските ракодводства на СДСМ испаднаа виновни за „фантастичните“ резултати на власта

Фото: Куновска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Иванов: Никој не го спречува Собранието да го повтори направениот преседан

Редакција

(Видео од дрон) Мицкоски на протестот пред Владата: Првата победа доаѓа на претседателските избори

Никола Осило

Во Кривичен слушнати 70. „бомби“ од „Титаник“: Јанакиески „главен“

Редакција