еМагазин
Image default
Македонија

Куновска: Жените од ВМРО-ДПМНЕ самопрогласени жртви

Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук-профил се осврна на оставките од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ.

„Жениве излегуваат од ВМРО-ДПМНЕ како што излегуваа ќерките на Јозеф Фрицл од децениското заложништво во подрумите на сопствената куќа.

*самопрогласени жртви, мислев се подразбира иронијата“, напиша Куновска.

Фото: Фејсбук/Софија Куновска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР: Регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче

Редакција

Ќе остане ли Груевски пратеник: Кога на пратеник му се одзема мандатот

Редакција

Груевски во Унгарија има специјален третман оти бил премиер, унгарските власти не откриваат во која земја поднел барање за азил

Редакција