еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Лавина реакции: Осуда на сите кои даваат политичка конотација на трагедијата кај Карпалак

Искрени пораки за сочувство за загинатите лица во сообраќајката кај Карпалак може да се забележат на социјалните мрежи, но и реакции за осуда на сите недолични коментари со кои се прави обид да се даде политичка конотација на вчерашната трагедија.

Преовладуваат мислењата дека нечовечни и безчувствителни се сите вакви коментари и дека политиката во овој случај треба да се тргне настрана, а загинатите треба да се остават да почиваат во мир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Веста за трагедијата кај Карпалак одекна во светските медиуми

Потресни видеа снимени неколку минути по трагичната несреќа на патот Скопје-Тетово

Владата ги прогласи 14 и 15. февруари за денови на жалост

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Блеф или ризична игра: Која албанска партија ќе коалицира со ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило

„Да се прочешлаат сите тендери за ИПА проекти, слонови ќе најдат. Јахи е капка во морето“: Твитер реакции

Редакција

ЗНМ и СЕММ: Функционерите да се воздржат од тужби за новинари, медиумите да бидат професионални

Редакција