еМагазин
Image default
Забава

Лажни профили од ликовите на „Преспав“ се појавија на социјалните мрежи

Изминатиов период на социјалните медиуми се појавија лажни профили од ликовите на
ТВ серијата Преспав, информираат од ОХО продукција.

„ОXО Продукција, како единствен носител на авторскте права на Преспав, се оградува и ги осудува  овие злоупотреби и ги презема сите правни дејства со цел да ги спречи ваквите злоупотреби и да го заштити своето авторство врз серијата.

ОХО Продукција изрично забранува неовластено користење на сите содржини кои ги претставуваат, произлегуваат или на било каков начин се поврзани со ликовите, дејствијата, имињата и другите авторски содржини на ТВ серијата „Преспав“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Бред Пит наполни 55 години: Почна во реклама за Левис, заврши како секс-симбол

Никола Осило

(Програма) В сабота 15. „Бела ноќ“ во Скопје

Редакција

(Фото) Австралиските пожарникари гаснат пожари, но Интернетот го „запалија“ со разголените и секси слики

Редакција