еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Леб можевте у Охрид да купите„: Твитер реакции за карантинот и „бегството“ на Скопјани

Скопјани вчера масовно го напуштија градот поради карантинот и заминаа во општини каде полицискиот час е порелаксиран.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Една фотографија, илјада зборови: Скопјани бегаат од карантинот

Охриѓани загрижени да не ги „окупираат“ викендаши пред продолжениот празничен полициски час

Дојранчани се плашат од „наплив“ на викендаши за продолжениот викенд

Социјалните мрежи се преполни со фотографии со долги колони на возила од излезот на Скопје, а освен во Охрид и во Дојран, и на други места низ Македонија продолжениов викенд се очекува „квалитетно мешање“ на граѓаните од сериозно погодените места со заразени со корона вирусот со помалку погодените.

Еве што мислат за тоа дел од твитерџиите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Центарот за јавно здравје – Скопје вработува 14 лица, плата до 33.727 денари

Никола Осило

Каква е состојбата со граничните премини на соседните и околните држави

Редакција

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на водоводни и канализациони линии во Битола вреден 707.000 евра

Редакција