еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Леле леле што направивме“: Твитер реакции за шампионот Вардар

Македонскиот ракометен клуб Вардар по втор пат е европски првак.

Македонија слави, Вардар се „главни“ на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ШАМПИОНИ: Вардар остави срце на терен и по вторпат е европски првак

Фото: Фејсбук/EHF Champions League

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Европска комисија: Македонската економија годинава ќе порасне за 2,1%, главен ризик можната политичка нестабилност

Редакција

„Заман Македонија“ се откажа од владината субвенција: „Лудило е дека весникот има врска со воениот удар во Турција“

Редакција

(Фото) Трогателно сведоштво на д-р Жан Митрев за борбата за живот на малиот Вилијам

Редакција