еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Леонардо ди Каприо сподели фотографија од македонскиот фоторепортер Роберт Атанасовски направена во Скопје

Познатиот холивудски актер Леонардо ди Каприо на неговиот Инстаграм-профил сподели фотографија од македонскиот фоторепортер Роберт Атанасовски кој ја направил за АФП/Гети.

Имено, фотографијата е фотографирана на фонтаната на плоштадот Македонија, а со неа, Ди Каприо сака да укаже на последиците од глобалното затоплување.

На неговиот пост под фотографијата на Атанасовски, тој се повикува на Извештајот од научници на универзитетот „Џон Хопкинс“ од Балтимор, САД и укажува на тоа дека зголемениот пораст на температурите на глобално ниво може да влијае на зголемување на срцевите и заразни болести.

Ди Каприо, е еден од најголемите борци за здрава животна средина и на неговиот Инстаграм-профил постојано укажува на последиците од климатските промени и глобалното затоплување.

Фото: Инстаграм-профил на Ди Каприо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Семос“ го доби тендерот на Агенцијата за вработување за обука вреден 389.000 евра

Никола Осило

(Галерија) Во Мала станица ќе биде изложен мултимедијалниот проект „Имагинарни знамиња“

Редакција

Детали од Обвинителството како се случило убиството на момчето во Ново Лисиче

Редакција