еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Летото се враќа во Македонија: Сончево со температура до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 11 степени, а дневната од 22 до 30 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со утринска температура до 10 степени, а дневна температура до 29 степени.

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека во следните денови продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Велигденска порака на поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан

Редакција

Велипеток, најтешкиот ден во годината

Редакција

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на божествена литургија во црквата „Свети Леонтиј“ во Водоча

Никола Осило