еМагазин
Image default
Локално

Лишени од слобода двајца Бугари за неовластено снимање странска делегација во Собранието

На 23.01.2019 година околу 10.30 часот во Скопје, пред Собрание на Република Македонија, од слобода биле лишени Т.Т.Ц.(52) и Т.П.Б.(45), двајцата од Република Бугарија, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „неовластено снимање“, односно дека неовластено фотографирале странска делегација која влегувала во Собранието, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Повреден полицаец и сопатник во судар меѓу возило на МВР и „форд транзит“

Никола Осило

Пи-ар тимот на Шилегов во елан: По „струјниот удар“, градоначалникот помага да се вдоми слатко кутре

Никола Осило

Наместо како манекенки завршиле на сајт за интимни средби

Никола Осило