еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Листа должници на УЈП: Познати бизнисмени, фудбалски клубови и општини должат милиони неплатен данок

Имиња на познати бизнисмени и компании се најдоа на новата листа на должници на УЈП за долгови доспеани до 31.10.2018 и неплатени до 31.01.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

Кумановскиот бизнисмени Бајруш Сејдији должи 112 милиони денари, Општина Карпош должи 41 милион денари, фудбалскиот клуб Вардар должи 8,8 милиони денари, Струмица табак должи 14 милиони денари…

Целата листа ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јавните претпријатија рекордери во неплатени даноци, а власта ги трупа со заменици директори

Листа на должници на УЈП: Граѓани и фирми должат 161 милион евра неплатени даноци и придонеси

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на „Улици и патишта“ за набавка на горива

Никола Осило

Градски енергетски системи вработува директор и раководители: Плати до 61.000 денари

Никола Осило

Снег ќе ја покрие скоро цела Македонија, од УХМР најавуваат и ветер и постудено време

Редакција