еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Листа на должници на УЈП: Се намалува бројот на граѓани и фирми кои и должат на државата

На најновата листа на должници бр.10/2018 на Управата за јавни приходи (УЈП) објавени се 2.043 должници – правни лица (помалку за 135 од претходната листа) и 2.062 физички лица (помалку за 20 од претходната листа).

Вкупно објавениот нето долг на листата изнесува 9.757.688.639 денари, помалку за 521.445.483 денари од претходната листа.

Нето-долгот за даноци и придонеси изнесува 9.728.920.195 денари (помалку за 521.335.029 денари од претходната листа), додека долгот за царински давачки е 28.768.444 денари (помалку за 110.454 денари од претходната листа).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Листа на должници на УЈП: Колку и должи Бајруш Сејдиу на државата?

Звучни имиња и фирми на новата листа на должници на УЈП

Проверете дали сте на новата листа на должници на УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Градежниците очекуваат пораст на цените и намалување на бројот на вработени

Никола Осило

„Сериозни ли се со мебелов, абе парите кај се?! “: Твитер за приведувањето на Катица Јанева

Редакција

Официјално: Стево Пендаровски е кандидат на СДСМ за претседател

Редакција