еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Лос Анџелес тајмс“ го вброи „Медена земја“ меѓу четирите најсериозни кандидати за „Оскар“

„Лос Анџелес тајмс“ порача дека македонскиот филм „Медена земја“ е еден од четирите на кои треба да се „внимава“ како што почнува трката за престижната награда „Оскар“ за документарен филм.

Според весникот, освен „Медена земја“ во потесниот круг во трката за оваа награда би требало да влезат филмовите „Пештерата“, „Аполо 11“ и „Море од сенки“.

Целата сторија ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонските тинејџери вицешамиони на Европскиот квиз на пари

Редакција

(Видео) Дарко Панчев: Градот го уништивме, дајте барем Водно да го спасиме

Никола Осило

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

Редакција