еМагазин
Image default
Бизнис

„Лотарија на Македонија“ оствари добивка од 7,2 милиони денари

„Лотарија на Македонија“ АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 7,2 милиони денари, што е намалување во однос на претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 25,3 милиони денари, покажува ревидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанска банка АД Скопје воведе промени во работењето

Редакција

„Хит оил“ го доби тендерот на ЈКП Тетово за набавка на нафта вреден 241.000 евра

Никола Осило

Стопанска банка Битола оствари добивка од 34,4 милиони денари

Никола Осило