еМагазин
Image default
Бизнис

„Лотарија на Македонија“ за три месеци оствари добивка од 1,1 милиони денари

Добивката по одданочување на „Лотарија на Македонија“ за периодот 01.01.2019-31.03.2019 изнесува 1.182.000 денари додека за истиот период од претходната година покажа добивка по одданочување која изнесуваше 1.385.000 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Ваквиот финансиски резултат од извештајниот период за тековната година,  споредено со извештајниот период од минатата година е резултат на следните показатели: вкупните оперативни приходи се зголемени за 1%, а вкупните оперативни расходи се зголемени за 11%“, информираат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Велешки Димко Митрев ја зголеми добивката за 302%

Редакција

Рекордни 310.000 пензионери во Македонија: Просечната пензија 14.455 денари

Никола Осило

Министерството за одбрана распиша тендер за купување машки и женски чевли

Никола Осило