еМагазин
Image default
Локално

Ловџија застрела колега од Кавадарци

На 12.12.2018 година околу 10,30 часот пријавено е дека во село Команичево, кавадаречко, на место викано „Врапче“, при лов, М.Ц.(68) од Кавадарци, се здобил со прострелна рана во левата плешка, нанесена, според пријавеното, од страна на друг ловџија И.Ј. (27), информира МВР.

На М.Ц. му е укажана лекарска помош во Медицински центар Кавадарци, каде му била констатитана тешка телесна повреда, по што бил упатен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неколкумина го тепале бидејќи ги турнал при разминување во локал

Никола Осило

Со „Опел корса“ удрил во двајца пешаци во Битола

Никола Осило

Тројца тепале сопственик на угостителски објект во Капиштец

Никола Осило