еМагазин
Image default
Локално

Ловџии му го убиле кучето на штипјанец

На 08.12.2018 година во 17,00 часот во Секторот за внатрешни работи Штип Г.Г. (47) од Штип пријавил дека истиот ден во 11,30 часот додека го напасувал своето стадо овци и кози во местото викано ,,Чингиица“ атар на с.Долани, непознати лица, најверојатно ловџии, со неколку истрели пукале во неговите овчарски кучиња кои биле со стадото, информира МВР.

Едното куче било усмртено, а другото повредено. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од утре Жичарницата на Водно ќе работи до 17 часот

Никола Осило

Скопјанка каменувана од соседот

Никола Осило

Гореше „Опел Корса“ во Скопје

Никола Осило