еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за набавка на гориво вреден 12,9 милиони денари

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија по распишаниот тендер за набавка на гориво за моторни возила склучи договор со друштвото за трговија на нафтени деривати и услуги Лукоил Македонија ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 12.980.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со заплашување нема да се добие излезност на референдумот

Редакција

Европска комисија: Македонската економија годинава ќе порасне за 2,1%, главен ризик можната политичка нестабилност

Редакција

Што работи фирмата Атриум на братот на пратеникот Крсто Мукоски, која „растура“ на тендери

Редакција