еМагазин
Image default
Бизнис

„М-6 Еден“ се стекна со 3.799 акции од „Аутомакедонија“

„Аутомакедонија“ АД Скопје преку Македонската берза известува дека компанијата „М-6 Еден“ ДОО Скопје се стекна со 3.799 акции издадени од „Аутомакедонија“ АД Скопје, со што лицата Јане Јаневски, Кирило Јаневски и Драгана Јаневска, како поврзани лица и сопственици на компанијата „М-6 Еден“ ДОО Скопје, сега вкупно поседуваат 20.586 акции издадени од „Аутомакедонија“ АД Скопје, што претставува 24,94% од вкупниот број на издадени акции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во блок-трансакција продадени акции од „Аутомакедонија“ за 100.000 евра

Светозар Јаневски подари над 16.000 акции од „Аутомакедонија“ на три лица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поскапуваат бензините и дизелот

Редакција

Министерството за образование бара рецезенти на учебници

Редакција

Истражување: Две третини од Македонците користат платежна картичка најмалку еднаш неделно

Редакција