еМагазин
Image default
Локално

Мајка си ја бара ќерката: Исчезна 15-годишно девојче од Скопје

На 17.01.2019 година во 00.00 часот Д.В.(47) од Скопје пријавила дека од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 15 годишна ќерка, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец лажно пријавил во МВР дека поставил мина пред Собранието

Никола Осило

Уставниот суд ќе ја оценува законитоста на ДУП-от на Аеродром

Никола Осило

Рачна бомба поставена кај кафуле во центарот на Прилеп

Редакција