еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мајката на Пино Секондо за неговото убиство: „Детето ми го убиле и го сокриле за животни да ми го распарчат“

Маја Трпковска, мајката на Пинета Секондо – Пино, кој неколку месеци беше исчезнат и вчера беше пронајден мртов објави фејсбук-статус, по повод неговата смрт.

Пренесуваме дел од него, а останатиот дел го цензурираме поради навредливата содржина.

„Благодариме на сите за подршката. Тешко е верувајте ми, многу тешко. Мојата битка продолжува, сега барам правда за моето дете. Детето ми го убиле и го сокриле за животни да ми го распарчат“, пишува меѓудругото на нејзиниот фејсбук-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Исчезнатиот Пинета Секондо пронајден мртов, МВР со кривична за убиство за две лица

Осомничениот за убиството на Пинета Секондо во бегство: Потресни детали од Обвинителството

Трпковска: Син ми не е избеган од дома, Ве молам помогнете ми да го најдам

Фото: Фејсбук/Пино

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска отвори постапка за именувања во Армијата од страна на Иванов

Редакција

Пејачот Влатко Илиевски починал од предозираност со кокаин и други наркотични средства

Редакција

Твитер „полуде“ за дебатата на кандидатите за претседател: „Многу тензии и нервоза во студиото на Сител“

Никола Осило