еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Маглата дополнително ја влоши состојбата со воздухот: Загадено во Скопје и намалена видливост

Маглата дополнително ја влоши состојбата со амбиенталниот воздух, па освен намалена видливост тој е и екстремно загаден.

Мерните станици покажуваат дека ПМ-10 честичките се неколку пати над дозволеното во сите скопски општини.

Мирно време, а тоа значи загадено и со магла, метеоролозите најавуваат и за утре, а веќе од понеделник се очекува ветер кој ќе ја растера нечистотијата, но ќе донесе дожд и снег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поради магла откажани и пренасочени дел од летовите од скопскиот аеродром

Внимателно: Магла по патиштата

(Галерија) Забавата денес беше на Маврово: Без магла и ПМ-10 честички

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почвата во Велес и околината и натаму загадена, предизвикувач е ридот со згура од тешки метали кај Топилницата

Редакција

Шилегов пишман: Нов концесионер на „Дрисла“ по претседателските избори

Никола Осило

(ВИДЕО) Шилегов на расправата за аерозагадувањето во Собрание си играше игричка на мобилниот

Редакција