еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мак Аутостар“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за набавка на пневматици за блиндирани возила вреден 53.000 евра

Службата за општи и заеднички работи на Владата (СОЗР) по распишаниот тендер за набавка на пневматици за блиндирани моторни возила склучи договор со друштвото за трговија на големо и мало „Мак Аутостар“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.296.857 денари или околу 53.000 евра.

Фото:МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Маички со Тито во Скопје се продаваат како алва

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на горива

Никола Осило

„Гранит“ потпиша договори со ЈП за државни патишта вредни 10 милиони евра

Никола Осило