еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонци почнаа да инвестираат милиони на Малта и во Грција

Со вкупни вложувања од 4,7 милиони евра Малта се најде на врвот на листата земји рангирани по обемот на инвестиции од Македонија во периодот јануари-септември, годинава, покажуваат најновите податоци на Народната банка.

Вкупните инвестиции од земјава во странство во овој период изнесувале 18 милиони евра.

На второто место на листата е Хрватска каде биле инвестирани 3,8 милиони евра, а на третото место е Грција каде биле вложени 2,7 милиони евра.

Фото: GQ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и потпреседателот Николоски нема да гласат на референдумот

Редакција

(Галерија) Ивановски и Поп Арсова срушија два државни рекорди: 2.000 тркачи на Skopje Run 10K

Редакција

Ферид Мухиќ, се предомисли: Ќе гласам „за“ уставните измени

Редакција