еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија станува Северна Македонија: Гласаа 81 пратеник

Македонија станува Северна Македонија. За уставните измени, предвидени со Договорот од Преспа, со кои меѓудругото Македонија станува Северна Македонија, денеска во Собранието гласаа 81 пратеник.

Воздржани и против немаше.

На седницата не присуствуваа пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што предвидуваат уставните измени кои се изгласаа во Собранието

Елизабета Канческа-Милевска до ВМРО- ДПМНЕ: Јас не сум, предавници се они кои бегаат и не нудат решенија

Беса на Касами: На албански јазик во сите документи ќе стои Македониш, во превод „на Македонија“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе има ли среќа како технички премиер: Паричката паднала кај Спасовски

Редакција

Најмногу во Бутел, Сарај, Чаир: Од кои скопски општини се новозаразените со корона вирусот

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на масло за греење вреден 4,7 милиони денари

Никола Осило