еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонска пошта во загуба од 2,7 милиони евра

Македонска пошта во текот на минатата година оствари загуба од 166,7 милиони денари или околу 2,7 милиони евра, што е намалување во однос на претходната година кога загубата изнесувала 184,5 милиони денари или околу 3 милиони евра, покажува ревизорскиот извештај за работењето на оваа државна компанија објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој се е во трка за градоначалник на Охрид, Ново Село и Дебар

Редакција

Агенцијата за катастар на недвижности вработува 23 лица, плата до 38.689 денари

Редакција

Гостиварска „Пелагонија“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за санација на свлечиштето Маврово-Галичник вреден 380.000 евра

Никола Осило