еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонска радиодифузија вработува 45 лица, плата до 30.326 денари

ЈП Македонска радиодифузија – Скопје објави оглас за вработување на 45 лица-административни службеници, даватели на јвана услуга и помошно технички кадар на определено време до крајот на тековната фискална 2019 година.

Се бараат кандидати за виш стручен соработник за нормативно правни работи, двајца соработници за јавни набавки, двајца инжинери во оддел за телекоминикациски мрежи, инжинер за градежни работи и челични конструкции, помошник директор за внатрешна организација, учење и развој, монтер, одговорно лице за возен парк, возачи, архивар, двајца самостојни референти, помлад референт во одделение за нормативниправни работи, референт за магацинско работење, хигиеничар, техничар во оддел пропагационаи мерења и контрола на сигнал, техничар во оддел за гехничка документација ИТ апликации и база на податоци, техничар за градежни работи и челични конструкции и 25 техничари на пунктови.

Платите во зависност од работното место се движат од 13.986 денари до 30.326 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ветуваат трамваи за намалување на загадувањето, а одат со 5 возила придружба на работа“: Твитер реакции

Редакција

(Фото) Македонскиот моден бренд „Елена Лука“ во британски „Вог“

Редакција

„Македонскиот народ“ да се замени со „граѓани“: Што ќе бара Села од Заев

Редакција